10 NAJLEPSZYCH POWODÓW ABY PALIĆ MARIHUANĘ BEZ TYTONIU

Palenie cannabisu z tytoniem jest bardzo powszechną formą spożywania tej używki, szczególnie w niektórych krajach w Europie. Podczas gdy jednym koneserom czystej marihuany włosy stają dęba na samą myśl o zepsuciu smaku tytoniem, inni cieszą się z długo żywotności swojego jointa dzięki „rozcieńczeniu” i delektują się takim smakiem. Palenie tytoniu z cannabisem ma jednak wiele negatywnych stron, które łatwo jest zniwelować po prostu z niego rezygnując. Dlatego przedstawiamy wam 10 powodów dla palenia czystej marihuany.

Mieszanie cannabisu z tytoniem ma w Europie długą tradycję. W latach 60 i 70 w europejskich krajach było niemalże niemożliwym dostanie czegoś innego niż haszysz, przez co palacze musieli go kruszyć i dosypywać do papierosów. W innym przypadku nie mogliby go palić. Wkrótce pojawiła się nazwa dla takiego skręta – spliff (joint zawierający mieszankę tytoniu i marihuany), którego wszyscy w Europie preferują.

Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie już od zawsze byli zaopatrywani wysokiej jakości łąkami, które mogli palić jako czystego jointa bez dodatków. Tak też jest do dziś, z tą różnicą, że to Europa posiada teraz o wiele lepsze zaopatrzenie w dobry cannabis, ale ciągle jest mieszany z tytoniem. Ale jakich argumentów używają europejscy użytkownicy (również pacjenci) tłumacząc swoje złe przyzwyczajenie? Co można im powiedzieć, aby zmienili swój zwyczaj? Dlaczego kryje się za tym możliwie spore ryzyko?

OTO 10 NAJLEPSZYCH POWODÓW DLA PALENIA JOINTA BEZ DODATKU TYTONIU.

10. TWÓJ „KONAR“ ZNÓW ZAPŁONIE
Ten pierwszy punkt jest ważny szczególnie dla mężczyzn. Jednym z silnych argumentów, jaki można przekazać mężczyznom, szczególnie młodym jest fakt, że palenie tytoniu powoduje impotencję. Dzieje się tak, ponieważ tytoń oddziałuje na naczynia krwionośne przez co trudniej im jest się poszerzać – łącznie z tymi, które są odpowiedzialne za powstawanie erekcji. Oczywistym jest więc, że ledwo wstanie, a co dopiero żeby się utrzymał… jeśli brzmi to jak problem, z którym się borykasz, a palisz tytoń, to masz wyjście- z niego zrezygnować. Udowodniono już, że cannabis to afrodyzjak…

9. TWOJA SKÓRA CI PODZIĘKUJE

Regularne palenie tytoniu, obojętnie czy samego czy zmieszanego z cannabisem, zmienia biochemiczną naturę skóry. Tak więc palenie tytoniu może na przykład odbierać komórkom w skórze tlen, który jest im potrzebny do wydajnego funkcjonowania i uczestniczenia w zachodzących w skórze procesach. Powoduje to przyspieszenie procesu starzenia się skóry przez co palacze nie tylko mają gorszy stan zdrowia, ale i też przedwcześnie pojawiają się u nich zmarszczki. Problem jest do zniwelowania – wystarczy rzucić tytoń.

8. BĘDZIESZ LEPIEJ SPAĆ
W pewnych badaniach na John Hopkins University (*) odkryto, że palacze w porównaniu do niepalących cztery razy częściej cierpieli na zaburzenia snu, co jest prawdopodobnie spowodowane brakiem nikotyny w organizmie w tym czasie. Jeśli zrezygnujemy z tytoniu w joincie i pokonany głód nikotynowy, nasze ciało będzie w o wiele lepszym stanie i poprawi się nasz sen. Cannabis nie zawiera nikotyny.

7. POPRAWI SIĘ TWÓJ ZMYSŁ SMAKU ORAZ WĘCHU

Palenie papierosów osłabia zmysł węchu, a co za tym idzie również i smaku, gdyż te dwa zmysły są ze sobą połączone. Powoduje to, że palacze tytoniu mają trudności z wyczuciem smaku i w końcu dochodzą do wniosku, że nadzienie smakuje po prostu nijak. Wszystko przez to, że brakuje im smaków i aromatów, które poznali. Proces ten przebiega stopniowo, jednak w momencie gdy zaprzestaniemy spożywania tytoniu, zmysł smaku oraz węchu szybko się regenerują.

6. KONIEC Z PRZEBARWIONYMI ZĘBAMI I ŻÓŁTYMI PALCAMI
Dym tytoniowy zawiera naprawdę sporo świństwa. Nawet nie ma o czym dyskutować. Jednym z efektów ubocznych dymu tytoniowego jest farbowanie na kolor żółty – szczególnie zębów, rąk i paznokci. W prawdzie zrezygnowanie z tytoniu nie sprawi natychmiastowej zmiany, ale spowoduje zatrzymanie tego procesu. Pomoże to z czasem zregenerować się skórze oraz paznokciom, zęby będą potrzebowały nieco więcej czasu i ewentualnie dalszych działań aby przywrócić ich pierwotny kolor. Przy czystej marihuanie nie jest to problemem, gdyż nie zawiera ona chemikaliów oraz środków trujących, które są odpowiedzialne za farbowanie.

5. PRZESTANIESZ ŚMIERDZIEĆ JAK POPIELNICZKA

Ludzie, którzy palą papierosy mają tendencję do tego, że śmierdzą jak popielniczka. I nie mówimy tutaj tylko o ubraniach. Często nie wiedzą o tym, że w ich jamie ustnej powstaje bardzo nieprzyjemny zapach, którego sami nie czują, ale jest odpychający dla ich rozmówcy. Zapach ten to wina chemikaliów, które są zawarte w dymie papierosowym i przenikają we wszystko, z czym mają styczność.

4. POKONASZ NAŁÓG
Tytoń uzależnia i mamy tu na myśli nałóg fizjologiczny. Jest to wina nikotyny, czyli substancji stymulującej, która okrada nasz organizm. Znowuż cannabis, mimo ciągłej paniki, jaka wokół niego panuje, nie uzależnia fizjologicznie. W niektórych przypadkach możliwe jest powstanie lekkiego uzależnienia psychicznego, które jednak nie jest tak daleko rozwinięte i bardzo rzadko występuje.

3. DUŻO MNIEJSZE RYZYKO RAKA PŁUC
Wiadomo, że dym tytoniowy zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc. Jest on często jego bezpośrednim powodem. To zwiększone ryzyko powstaje również, jeśli zmieszamy tytoń z cannabisem. Najlepiej jest więc w ogóle nie używać tytoniu. Pewnie pomyślisz, że cannabis też się pali i jego palenie prowadzi do takiego samego wyniku. Otóż nic bardziej mylnego. Istnieją nawet już badania potwierdzające to, że cannabis zawiera substancje zmniejszające ryzyko powstawania nowotworu płuc i nie ma żadnego związku pomiędzy długotrwałym spożywaniem cannabisu oraz uszkodzeniami płuc.

2. ZAOSZCZĘDZISZ PIENIĄDZE

Dzięki zrezygnowaniu z tytoniu możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jeśli regularnie palisz tytoń, to pomysł o tym, ile mógłbyś zaoszczędzić, gdybyś zaczął palić samą marihuanę. Palacze z reguły wypadają jedną paczkę dziennie. W zależności od kraju UE może to być bardzo droga inwestycja. Biorąc pod uwagę plusy i minusy zarówno tytoniu jak i marihuany, ta druga zdecydowanie prowadzi. Nie szkodzi ona zdrowiu, a wręcz przeciwnie działa uzdrawiająco.

1. BĘDZIESZ DŁUŻEJ ŻYĆ
W poprzednich punktach wypisaliśmy wszystkie argumenty dla rzucenia tytoniu. Jest to oczywiste, że dzięki temu zaoszczędzisz swojemu organizmowi stresu, chorób oraz możliwych problemów. Mówiąc krótko jeśli przestaniesz palić tytoń, przestaniesz skracać swoje życie.

(*) Źródło:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17925420?dopt=Abstract

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.