Jamajka chce uprawiać medyczną marihuanę

Do końca roku po drugiej stronie Atlantyku wielu ludzi będzie mogło legalnie zakupić oraz spożywać cannabis. W Kanadzie i większej części Stanów Zjednoczonych fala legalizacyjna zalewa stany i wiele krajów. Jednak również w innych częściach świata społeczna i prawna liberalizacja cannabisu brnie coraz bardziej naprzód.

Jamajka, uprawa, marihuany, konopi indyjskich, cannabis, medycznej

Wspólnota państw karaibskich CARICOM, która składa się z 15 państw, otrzymała zalecenia od Regional Marijuana Commission, która ma zbudować i koordynować nowo powstałą gospodarkę cannabisową pomiędzy wyspami. Głównym celem ma być odgrywanie ważnej roli na światowym rynku medycznej marihuany jako region eksportowy. Wiele jest jednak jeszcze w tej kwestii do zrobienia, ponieważ nie wszędzie jeszcze zostały stworzone dla tego warunki.

Dekryminalizacja na Jamaice

Rząd w Kingston na początku 2015 roku zezwolił na posiadanie i spożywanie cannabisu. Można legalni posiadać przy sobie dwie uncje, czyli 56,6 gramów i zaciszu domowym spożywać cannabis. Czynienie tego w miejscach publicznych nadal jest niedozwolone.

Również uprawa oraz sprzedaż cannabisu są zabronione, jednak w większości przypadków jest to przez urzędy po prostu lekceważone. Legalizacja jest z wielu punktów widzenia dobra i ważna dla Jamajki, zarówno dla sytuacji biedniejszych mieszkańców jak i dla turystyki oraz gospodarki.

Konkurencyjność poprzez spółki

Jamajka zdaje się być gotowa na kolejny krok. Minister przemysłu, rolnictwa, handlu i rybołówstwa, Audley Shaw, nie chce zjednaczać małych rolnictw konopnych z wielkimi producentami. Powinni oni założyć spółki, które razem będą w stanie wyprodukować i pokryć zapotrzebowanie na medyczną marihuanę. Taka spółka będzie mogła złożyć podanie u Cannabis Licensing Authority (CLA) o licencję do produkcji medycznych konopi.

W ten sposób Shaw chce zapewnić, że przemysł cannabisowy oraz rynek nie będą dostępne tylko i wyłącznie dla większych przedsiębiorstw. To właśnie tym małym producentom trzeba umożliwić wstęp na nowy światowy rynek medycznej marihuany.

Najwidoczniej Jamajka ma zamiar należeć do pionierów jeśli chodzi o medyczną marihuanę w obrębie Karaibów, a wielu ludzi tego też właśnie oczekuje od nacji reggae. Taki kraj jak Jamajka, który jeśli chodzi o uprawę oraz doświadczenie związane z marihuaną z pewnością może być w stanie wyprodukowania bardzo dobrej jakości medycznej marihuany dla światowego rynku i wielu pacjentów ucieszyłby fakt importowania medycznej marihuany do innych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.