Nowe Analizy Potwierdzają, że Cannabis Jest Jedną z Najstarszych Roślin Uprawnych na Świecie

Archeolodzy wciąż znajdują dowody na to, że ludzie już tysiące lat temu używali marihuany – na przykład poprzez pozostałości na starożytnych naczyniach do palenia, takich jak te odkryte niedawno podczas wykopalisk przez zespół badawczy. Fakt, że ludzie z epoki kamiennej spożywali roślinę marihuany za pomocą własnoręcznie zrobionych, przypominających bongo urządzeń, jest w pewien sposób uspokajający.

Najnowszym znaleziskiem związanym z rośliną konopi jest naczynie, którego wiek szacuje się na około dwa i pół tysiąca lat, a na którym znaleziono pozostałości psychoaktywnej marihuany. Jednak dzięki analizom DNA 110 genomów szwajcarsko-niemiecki zespół z Uniwersytetu w Lozannie odkrył, że rośliny konopi pochodzą z Azji Wschodniej, a dokładniej z północno-zachodnich Chin, i że zostały zadomowione już 12.000 lat temu. Oznacza to nic innego jak to, że marihuana jest jedną z najstarszych roślin użytkowych ludzkości – na równi z pszenicą i jęczmieniem!

Nawiasem mówiąc, według naukowców, marihuana o optymalnej zawartości kannabinoidów, którą dziś najczęściej palimy rekreacyjnie, pochodzi z selektywnej hodowli rozpoczętej 4.000 lat temu – najstarsza forma rośliny Cannabis Sativa, oryginał, prawie na pewno już dawno wymarła. Ale kto wie, czego archeolodzy i łowcy szczepów dowiedzą się o marihuanie w przyszłości. W każdym razie należy zachować ostrożność, gdy jakiś ideolog mówi o braku tradycji i zakotwiczenia w marihuanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.