Od Marca w Seattle Planowana Jest Dostawa Marihuany Za Pomocą Dronów

W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie konopie indyjskie mogą być legalnie sprzedawane i konsumowane, stopniowo są dopracowywane szczegóły przepisów. Na przykład produkty spożywcze na bazie marihuany zostaną zalegalizowane oraz publiczne pomieszczenia konsumpcyjne w gastronomii zostaną zatwierdzone w późniejszym terminie.

Takim tematem jest również handel konopiami indyjskimi z usługą dostawy, nad którym obecnie trwają jeszcze prace. Podobnie jak w przypadku modelu biznesowego pizza express, w niektórych miejscach w USA można po prostu dostarczyć produkty z konopi do domu. Seattle wkrótce użyje do tego celu dronów.

Wykorzystanie dronów tylko w biznesie B2B

Do marca tego roku dostawy marihuany za pomocą dronów w Seattle mają stać się rzeczywistością,. GRN Holdings ogłosiło w grudniu, że planuje zakup i wykorzystanie dronów do wysyłek konopi B2B. Oznacza to, że w pierwszej kolejności należy realizować jedynie dostawy między sklepami za pomocą drona, a nie dostawy do konsumentów

Jest to prawdopodobnie także kwestia kosztów, ponieważ drony pierwotnie przeznaczone do użytku wojskowego muszą być kontrolowane przez dobrze wyszkolony personel. Prawdopodobnie nie jest to opłacalne w przypadku małych ilości, które klient chce kupić na prywatny użytek.

Dostawa może stanowić dziesięć procent ceny całkowitego zakupu

Pierwsze testowe dostawy z dronami, które zostaną wyposażone w system płatniczy Ipad, mają się rozpocząć najpóźniej w marcu, może nawet już w lutym. Takie jest założenie dyrektora generalnego GRN, Justina Costello.

W grudniowym komunikacie prasowym podkreślił, jak trudno było mu utrzymać ten projekt w tajemnicy, ponieważ był tak fajny. Szef CannaTrac, Tom Gavin, przyznał, że około jednej dziesiątej ceny zakupu marihuany musiałoby zostać naliczone na dostawę przez drona.

Czy dostawy dronami są zabezpieczone przed motywacją kryminalną?

Po Amazon’s Prime Air, wykorzystanie dronów do handlu marihuaną jest drugim modelem biznesowym tego typu, który został przetestowany w Seattle. Istnieją jednak uzasadnione obawy, że drony mogą zostać przechwycone.

Nastolatki, które wiedzą, że nad nimi unosi się kilka kilogramów marihuany, mogą wpadać na pomysł, aby zestrzelić drony za pomocą pistoletów pneumatycznych, procy lub podobnych urządzeń. Nawet jeśli szanse na sukces wydają się być niewielkie, GRN prawdopodobnie będzie musiał kiedyś poradzić sobie z tym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.