Ostrzeżenie przed Rolexem

I nie chodzi tu wcale o znanego producenta drogich zegarków, a o różowy narkotyk spotykany na dyskotekach, który jest oznaczany logo tej znanej marki zegarków i wprowadzany na rynek. Zamiast składnika zawartego w Ecstasy, Rolex zawiera inny, który sprawia, że zegar życiowy konsumenta staje kompletnie w miejscu.

Pigułki Rolex zawierają PMMA zamiast MDMA i to w dawce około 100 miligramów, co czyni je jeszcze bardziej niebezpiecznymi. Ale czym właściwie jest PMMA albo w skrócie zwane też PMA?

PMA, czyli Parametoxyamfetamina to substancja stymulująca i halucynogenna, która jest bardzo blisko spokrewniona z PMEA, 4-ETA i 4-MTA. Najczęściej substancja ta spotykana jest w postaci tabletek, dostępna jest ona jednak też jako proszek.

Jej działanie początkowo porównywalne jest do działania alkoholu, po pewnym czasie następują halucynacje i stan euforii. Dochodzi do odczuwalnego mrowienia i cierpnięcia skóry oraz kończyn, gwałtownego wzrostu ciśnienia krwi oraz temperatury ciała i to już przy małych dawkach.

W przeciwieństwie do MDMA działanie PMA następuje nie po około 30 minutach od zażycia, a znacznie później – po około godzinie do dwóch i utrzymuje się w zależności od dawki od pięciu do 24 godzin.

Substancja ta jest szczególnie niebezpieczna, gdyż oczekując na efekt podobny do ecstasy dochodzi o tego, że konsument zażywa drugą dawkę albo coś innego. Doprowadza to do wzrostu ciśnienia tętniczego do ponad 100 uderzeń na minutę oraz niebezpiecznej temperatury ciała, której towarzyszą silne poty.

Ponadto pojawiają się silne skurcze mięśni, zaburzenia motoryczne, skaczące ruchy powiek, niekontrolowany przymus ruchu, uderzenia gorąca oraz bardzo silne poty. Po przedawkowaniu PMA albo zmieszaniu jej z MDMA może dojść do bardzo niebezpiecznego dla życia zatrucia serotoniną, co w rezultacie prowadzi do zaburzeń rytmu serca i silnej gorączki powyżej 40 stopni Celsjusza.

Istnieje też ryzyko utracenia przytomności, a nawet zapadnięcia w śpiączkę, zatrzymania akcji serca oraz zaburzenia pracy organów.

W Wielkiej Brytanii istnieją także inne pigułki, które noszą motyw czerwonych Chupa Chupsów, a ich dawka to 180 miligramów PMA.

Według Mixmaga narkotyk ten pochodzi z takich krajów jak właśnie Wielka Brytania, Niemcy i Holandia, a dokładniej Amsterdam. Na Wyspach są one sprzedawane po 1 Funta za sztukę, przez co staje się on jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Ostrzeżenie przed Rolexem”


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.