Zakaz wrogi człowiekowi

Komponenty cannabisu mogą zapobiec demencji – takiego odkrycia dokonano przy ponownym zbadaniu już o wiele wcześniej pobranych wyników. Naukowcy z kalifornijskiego Salk Institute uważają, że srogie prawo dotyczące narkotyków zapobiegają przeprowadzenia dalszych badań potwierdzających tą tezę.

Według ich dotychczasowych badań THC może zapobiec osadzaniu się szkodliwego białka. Pomimo, że już w zeszłym roku został przedstawiony lek przeciwko chorobie Alzheimera, który został stworzony na bazie cannabisu, to naukowcy skarżą się na powolny czas wszystkich procesów.

Przewodniczący badań, David Schubert powiedział, że jego badania kolidują z dużą liczbą prawnych przeszkód: „Jest to całkowicie jednoznaczne, że ta roślina musi zostać dokładniej zbadana i to w każdym detalu. Z powodu prawnych implikacji jest jednak trudno wygenerować wystarczającą ilość materiału badawczego.”

Opowiedział on, że w grudniu 2016 roku został podany wniosek o zatwierdzenie użytkowania ekstraktów cannabisowych, jednakże bez jakiejkolwiek odpowiedzi. W Salk Institute, który jest wspierany przez państwo, obecnie pracuje trzech laureatów Nagrody Nobla – łącznie jedenastu jest z nim w stałej współpracy – jednakże mimo to instytut musi czekać ponad pół roku na jakąkolwiek decyzję na wniosek dotyczący cannabisu.

i to na dodatek w takich czasach, w których Kalifornii zezwoliła nie tylko na konsumpcję i handel terapeutyczną konopią, ale i też do celów rekreacyjnych. Prawo to oczywiście utrudnia dostęp nie tylko naukowcom, ale i wszystkim, którzy chcą się leczyć za pomocą tej rośliny.

Według zdania nowozelandzkiej Komisji Parlamentarnej zakaz cannabisu dyskryminuje starsze osoby, gdyż młodym ludziom łatwiej jest postawić się prawu i zaopatrzyć się w cannabis w nielegalny sposób, podczas gdy u starszych osób nie jest to takie proste z powodu braku odpowiednich kontaktów.

Grupa Parlamentarna ma na celu, aby renciści i rencistki mogli w swoich ogrodach uprawiać marihuanę, w pierwszej kolejności i przede wszystkim w celu leczenia swoich symptomów choroby.

Według zdania rzecznika prasowego komisji zakaz ten służy nie wojnie przeciwko narkotykom a jest po prostu nieprzyjazny dla ludzi. Dyskryminacja starszych ludzi tylko pogłębia jego zdanie na ten temat. I z tym się zgadzamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.