Ponad 3.000 ofiar narkotykowej wojny

Tylko w 2010 roku w meksykańskim mieście Ciudad Juarez, które jest położone na granicy ze Stanami Zjednoczonymi, zanotowano rekordową liczbę 3.111 ofiar wojny narkotykowej, a kilkanaście tysięcy kolejnych po prostu z niego ucieka. Mimo wszelkich starań wojska oraz policji kartele narkotykowe tę wojnę wygrywają.

Ponad 3.000 ofiar narkotykowej wojny, GrowEnter

Ciudad Juarez po zapadnięciu zmroku staje się wymarłym miastem. Wszystkie sklepy, restauracje, knajpki, a nawet banki i przychodnie lekarskie są pozamykane, a na większości budynków można już tylko zobaczyć tabliczki z napisami „wynajmę” oraz „sprzedam”. Jest to miasto, którym rządzą gangi narkotykowe, co odstrasza ludzi. Każdy dzień wypełniony jest strzelaninami, podpaleniami, każdego dnia dochodzi do zabójstw oraz egzekucji i każdego dnia ktoś jest porywany, bądź żąda się od niego haraczy. Większość mieszkańców Ciudad Juarez ucieka do leżącego po drugiej stronie granicy El Paso.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.