sklep z nasionami marihuany, thc-thc.com

Podwyżka VAT. Podatek wzrośnie o 1 procent. O ile wzrosną ceny?

Podwyżka VAT. Podatek wzrośnie o 1 procent. O ile wzrosną ceny?, GrowEnter

– Nie chcieliśmy radykalnie ciąć wydatków państwa, dlatego też zdecydowaliśmy się na wariant „środka drogi”, czyli podwyższenie podatku VAT o 1 proc. – powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po naradzie dotyczącej rządowego planu finansowego na lata 2010-2013.

– Nie chcieliśmy radykalnie ciąć wydatków państwa, dlatego też zdecydowaliśmy się na wariant „środka drogi”, czyli podwyższenie podatku VAT o 1 proc. – powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po naradzie dotyczącej rządowego planu finansowego na lata 2010-2013.

– Decydujemy się na podwyższenie VAT by nie zwiększać zadłużenia Polski i nie przeprowadzać bolesnych cięć wydatków na cele socjalne i rozwojowe – tłumaczył decyzje swojego szef rządu. – Wybraliśmy wariant absolutnie minimalny – dodał premier.

PiS: wzrost VAT nawet o 1 proc. może spowodować wzrost cen żywności

Podniesienie podatku VAT nawet o jeden punkt procentowy, na przykład na energię czy paliwa, może spowodować wzrost cen – przekonuje rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Błaszczak i wiceprezes PiS oraz wiceszefowa sejmowej Komisji Finansów Publicznych Beata Szydło zorganizowali konferencję przed końcem posiedzenia rządu, który zajmował się wieloletnim planem finansowym państwa i miał także dyskutować o podniesieniu podatku VAT o 1 punkt procentowy.

Po zakończeniu posiedzenia Rady Ministrów premier Donald Tusk powiedział, że rząd jest gotowy do podniesienia podatku VAT o 1 punkt procentowy. Tusk zapewniał, że podwyższenie VAT musi brać pod uwagę ochronę najuboższych. „Razem z ministrem finansów Jackiem Rostowskim szukamy wariantu, który spowoduje, że żywność nie powinna podrożeć” – podkreślił premier.

Podczas konferencji prasowej rzecznik klubu PiS deklarował: „Jesteśmy przeciwni podnoszeniu podatków”. „Podniesienie VAT-u nawet o jeden punkt procentowy, na przykład na energię czy paliwo, spowoduje wzrost cen żywności, czyli ucierpią ci, którzy są najsłabiej sytuowani” – ocenił Błaszczak.

„Nie zgadzamy się na to, by rząd czerpał z kieszeni Polaków, by wypełnić dziurę budżetową, do której doprowadził” – dodał.

Z kolei Szydło mówiła, że „polskie finanse publiczne zależą od kalendarza wyborczego”. „Przed wyborami jest wszystko w porządku, a po wyborach Polacy otrzymują hiobowe wieści” – zaznaczyła. Przypomniała, że w 2009 roku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rząd przekonywał, że sytuacja finansów publicznych jest stabilna, a po wyborach przedstawiona została nowelizacja ustawy budżetowej.

„W tym roku przed wyborami prezydenckimi byliśmy „zieloną wyspą”, po wyborach musimy – jak mówi rząd – podnosić podatki” – dodała Szydło. Zwróciła także uwagę, że w ubiegłym tygodniu minister finansów Jacek Rostowski podczas sejmowej debaty nad wykonaniem budżetu w 2009 roku mówił, że „sytuacja jest dobra, stabilna i rząd nad wszystkim panuje”.

W tej sytuacji PiS – przypomniała Szydło – chce, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu (4-6 sierpnia) premier Donald Tusk przedstawił informację na temat stanu finansów publicznych Polski, „wraz z uzasadnieniem, dlaczego Polacy mają ponosić ciężar zaniechań rządu”.

„Nie wiemy, jaki jest stan finansów naszego kraju. Czy jesteśmy „zieloną wyspą”, czy sytuacja jest na tyle zła, że trzeba podnosić podatki” – mówił Błaszczak.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przypomnieli też na konferencji archiwalne wypowiedzi polityków PO, m.in. premiera Donalda Tuska, prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego i marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, którzy zaprzeczali potrzebie podwyższania podatków.

„Pytanie jest zasadnicze, kiedy (politycy PO) mówią prawdę” – pytał Błaszczak. Przypomniał także byłego lewicowego premiera Węgier Ferenca Gyurcsanego, który na zamkniętym partyjnym spotkaniu przyznał się do zakłamywania informacji na temat stanu węgierskiej gospodarki na potrzeby kampanii wyborczej.

„Czy to jest tak, że Donald Tusk to taki polski Gyurcsany” – pytał poseł PiS. Chciał także wiedzieć, w jaki sposób rząd Tuska chce spełnić obietnice wyborcze prezydenta elekta.

wiadomosci24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inne strony, blogi i fora o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:

thc info foto thc uprawa indoor thc news tematy o marihuanie grow enter haszysz cannabis seeds kanabis info tritonseeds ganjafarmer jamaica seeds informacje o olej cbd medyczna marihuana wrzuta galeria medyczna marihuana f2seeds taniesianie marihuana samen dutch seeds uprawa marihuany ultimateseeds najlepsze sklepy seedbay informacje thc blog thc tv foto haszysz thc galeria forum o uprawie marihuany nasiona marihuany forum kanabis palacze marihuany forum haszysz forum ganjafarmer ranking nasion marihuany bezpieczny upload feminizowane nasiona marihuany galeria marihuany nasiona marihuany foto seedbay uprawa, hodowla, w domu, na dworze, marihuany, konopi, poradnik akseeds uprawa outdoor firma powiew news kanabis galeria kanabis holenderskiskun dyskusje o uprawie konopi

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.