Wielka Brytania: British Medical Journal żąda legalizacji narkotyków

British Medical Journal (BMJ) po raz pierwszy zażądał legalizacji dotychczas nielegalnych narkotyków. Magazyn ten uważa, że dotychczasowa polityka prohibicji zaniedbała zarówno przytłumienie zapotrzebowania i zaopatrywania, jak i redukcję nałogu, eliminację agresywności, czy też redukcję przestępczości zorganizowanej. Tak zwana „War of Drugs” jest zdaniem magazynu przegrana.

Zakazanie produkcji, sprzedaży, posiadania i zażywania niektórych substancji do celów niemedycznych powoduje ogromne szkody. Redaktorzy i redaktorki magazynu wskazują na fakt, że konsumpcja narkotyków na całym świece wzrosła. Około ćwierć miliarda ludzi zażywało już nielegalne substancje i to mimo tego, że nacisk ze strony policji i pościgi za takimi osobami są coraz większe.

W Wielkiej Brytanii przyjmuje się, że aż 1/4 młodych ludzi w wieku 15 lat konsumuje nielegalne narkotyki pochodzące z nieznanych źródeł. BMJ dokładniej wyjaśnia, że niektóre kraje całkowicie wykreśliły z kodeksu karnego kary dla osób, które były w posiadaniu narkotyków do użytku własnego. Na przykład Portugalia już 15 lat temu zastąpiła postępowanie karne kontrolami zdrowotnymi.

Niektóre Stany w Ameryce posiadają sklepy z cannabisem, Holandia toleruje od dziesiątek lat sprzedaż i posiadanie marihuany do własnego użytku.

Redaktorzy i redaktorki BMJ apelują do lekarzy, aby wkroczyli w centrum tej dyskusji. W związku z tym, że zdrowie jest na pierwszym miejscu, powinni przede wszystkim reprezentanci sektora medycznego dojść do słowa, gdyż potrzeba pragmatycznej reformy, która będzie poinformowana przez naukę i etykę. Apelują tez o legalizację marihuany do celów medycznych.

Tak samo władze powinny urzeczywistnić medyczne leczenie heroiną osób, które są uzależnione od opiatów, tak, jak ma to miejsce w Szwajcarii. Dzięki takim krokom zanotowano tam znaczne poprawy zdrowia i rehabilitacji, ponadto doszło tam do cofnięcia się konsumpcji narkotyków i przestępczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

3 komentarze “Wielka Brytania: British Medical Journal żąda legalizacji narkotyków”


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.