Dlaczego LSD posiada tak długie działanie?

To, że cannabis to lecząca substancja, już odkryto. Teraz nauka zajmuje się odkrywaniem także innych substancji z kategorii narkotyków i badacze właśnie znaleźli powód, dlaczego LSD posiada tak długotrwałe działanie i wiążą nadzieje na sensowne wykorzystanie tego narkotyku.

Bryan Roth wraz ze swoim zespołem badaczy na Uniwersytecie w North Carolina, jak i badacze z Stanford University i Uniwerystetu w Kalifornii znaleźli odpowiedź w strukturze molekularnej LSD, które w 1943 roku wynalazł Albert Hoffmann. Według informacji podanych przez badaczy otrzymano po raz pierwszy wgląd do strukturalnego podłoża sposobu działania halucynogenu, co w przypadku badania LSD wyglądało następująco:

Cząsteczka LSD usadawia się w torebce serotoniny, gdzie się zaklinowuje – podczas tej reakcji coś w stylu nakrętki opada i w ten sposób zamyka ten halucynogenny związek. Dopiero, gdy cząsteczka LSD ten rodzaj torby rozniesie, albo komórki mózgowe cały ten kompleks zredukuje, kończy się działanie LSD.

Ze względu na to, że substancja ta potrzebuje dosyć długo na to, aby połączyć się z tym receptorem, to w takim wypadku byłaby to odpowiedź na pytanie i powód, dlaczego LSD ma tak długie działanie.

Teraz naukowcy mają nadzieje, że dzięki zdobytym rozpoznaniom będą mogli w przyszłości stworzyć leki z podobną strukturą. Tym samym mniejsze dawki leków stałyby się skuteczniejsze na dłuższy okres czasu. Było by też możliwe stworzenie słabszej odmiany LSD, która niosłaby za sobą słabsze halucynogenne działanie, za to z medycznego punktu widzenia bardziej przydatne.

Już w przeszłości ukazywały się wyniki badań, które potwierdzały, że LSD posiada pożyteczne właściwości, które można użyć w medycynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.