nasiona marihuany, sklep

Projekt o wycofywaniu „dopalaczy” niedługo trafi do Sejmu?

Projekt o wycofywaniu

Być może już po wakacjach do Sejmu trafi projekt ustawy umożliwiającej wycofanie z rynku na okres od 12 do 18 miesięcy substancji wzbudzającej podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia, tzw. dopalaczy – poinformował wiceminister zdrowia Adam Fronczak.

Jak powiedział Fronczak po dyskusji w Senacie na temat dopalaczy, projekt jest obecnie w uzgodnieniach wewnętrznych.

Dzisiaj senatorowie dyskutowali nad znowelizowaną ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, która rozszerza wykaz zakazanych środków odurzających o kolejne dopalacze. Głosowanie nad ustawą prawdopodobnie w piątek.

Ustawa do wykazu środków psychoaktywnych objętych kontrolą dodaje mefedron i syntetyczne kanabinoidy. Sprzedawane jako „kadzidełka” kanabinoidy działają podobnie do marihuany. Mefedron, oferowany w Polsce m.in. jako „sól do kąpieli”, ma działanie nieco podobne do metaamfetaminy.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków, można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy dla roślin. W Warszawie dostępne są w kilku całodobowych sklepach, jeden z nich znajduje się w ścisłym centrum miasta.

Jak podkreślali w czasie dyskusji senatorowie, walka z biznesem „dopalaczowym” jest bardzo trudna. Nawet specjaliści mają trudności z nadążaniem za ciągle pojawiającymi się na rynku nowymi produktami.

– Do dopalaczy powinniśmy włączyć prawne turbodoładowanie – mówił Stanisław Jurcewicz (PO). Postulował przeprowadzenie szerokiej akcji edukacyjnej dla młodzieży i rodziców.

Andrzej Owczarek (PO) mówił, że powinno się zakazać reklamy tych substancji. Jurcewicz zgodził się z tym pomysłem. – Są instytucje, które zabraniają pewnych treści w reklamach. Ale w tej materii nic się nie dzieje – zaznaczył.

Andrzej Misiołek (PO) podkreślił, że tworzenie listy zakazanych środków odurzających w dalszej perspektywie jest „z góry skazane na przegraną”. – Powinniśmy spróbować zdefiniować „substancję psychoaktywną” i zakazać sprzedaży takich środków poza aptekami – oświadczył.

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad projektem ustawy, która umożliwi wycofanie z obrotu na 12-18 miesięcy substancji, co do której istnieją podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia. W tym czasie ma być ona poddawana analizie w Agencji Oceny Technologii Medycznych. To od jej opinii będzie zależało, czy substancja zostanie wpisana na listę, która uniemożliwi sprzedawanie dopalaczy, które ją zawierają.

fakty.interia.pl

Inne artykuły

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc

Inne portale o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:
cannapteka.pl, forum.haszysz.info, foto.thc-thc.com, najlepsze.kanabis.info, akseeds.nl, thc-thc.info, seedbay.pl, konopialeczy.com, foto.seedbay.info, powiew.com, thc-thc.tv, ufoseeds.com, seedbay.info, cbdleczy.com, thc-thc.com, thc-thc.net, blog.growers.pl,
forum.ganjafarmer.info, akseeds.com, wrzuta.growers.pl, akseeds.de, foto.haszysz.info, akseeds.pl, blog.thc-thc.com, outdoor.growers.pl, forum.kanabis.info, holenderskiskun.com, grubylol.com, thcland.pl, ganjafarmer.info, upload.kanabis.info, jamaicaseeds.pl,
kanabis.info, growenter.pl, foto.thc-thc.tv, haszysz.info, jamaica.com.pl, f2seeds.com, growenter.com, dutchseeds.pl, taniesianie.com, ultimateseeds.pl, news.kanabis.info, growers.pl, tritonseeds.com, indoor.growers.pl, upload.growenter.pl,

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.