Czechy Za Legalizacją Konopi Indyjskich

Ponieważ państwo członkowskie UE, Niemcy, zmierza w kierunku legalizacji konopi indyjskich jako środka rekreacyjnego, kwestia ta jest również szeroko omawiana w innych krajach UE i jest przedmiotem gorącej debaty.

W przypadku niektórych krajów, takich jak Hiszpania, Holandia czy Portugalia, spodziewamy się aprobaty dla planów rządu federalnego, ponieważ mogą one mieć własne plany legalizacji. Ale także w innych krajach obywatele uważają, że nadszedł czas na postępowe podejście do konopi indyjskich. Właśnie ankieta z Czech wykazała, że większość czeskiej populacji chce legalizacji konopi indyjskich.

Zdecydowana Większość Za Liberalizacją

Inicjatywa obywatelska Karta 420, która opowiada się za legalizacją konopi indyjskich, przeprowadziła niedawno ankietę, z której wynika, że większość czeskiego społeczeństwa jest za liberalizacją konopi indyjskich. Przewaga nie jest zbyt mała, ponieważ aż 66% populacji Czech opowiada się za reformami. Tylko 16% obywateli, w tym prawie wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia, uważa, że zażywanie konopi indyjskich jest szkodliwe dla społeczeństwa. 76 procent respondentów otwarcie opowiedziało się za regulowaną sprzedażą konopi indyjskich dorosłym. Zaskakujące jest podejście progresywne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że tylko około 45 procent miało doświadczenie z konopiami indyjskimi.

Wezwanie Do Politycznego Działania

Jakub Hussar, prezes i rzecznik Karty 420, opublikował komunikat prasowy dotyczący ankiety, w którym podkreślił, że liczby mówią wyraźnie mówią same za siebie i pokazują, że stan prawa krajowego nie jest już zgodny z opinią publiczną i wolą obywateli, a zatem nadszedł czas, aby to zmienić. Hussar ma nadzieję, że ten znak zostanie zauważony przez decydentów politycznych i stanie się impulsem do legalizacji marihuany.

Marihuana w Czechach Jest Od Ponad 12 Lat Zdekryminalizowana

W 2010 roku konopie indyjskie zostały w Czechach zdekryminalizowane, co oznacza, że posiadanie niewielkich ilości i uprawa na własny użytek mniejszej liczby roślin nie jest karane, a jedynie stanowi wykroczenie, za co grozi grzywna. Niewielka ilość, jaką można przy sobie posiadać, wynosi obecnie 10 gramów. Również produkty CBD są obecnie bardziej liberalnie traktowane niż w Polsce, czy chociażby Niemczech. Dopuszczalna zawartość THC w Czechach została podniesiona do jednego procenta dopiero na początku ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.