Jak Samemu Wyprodukować Nasiona Feminizowane?

Rośliny marihuany stają się albo płci męskiej albo płci żeńskiej. Podczas gdy męskie rośliny odrywają przy uprawie ważną rolę, to osoby, które konsumują tą roślinę raczej bardziej interesują się wysokim poziomem THC, który występuje w pąkach żeńskich roślin.


O ile growerzy dodatkowo sami nie tworzą nowych odmian, zrobiliby raczej wszystko, aby uniknąć męskich roślin, gdy uprawiają nasiona regularne. Rośliny męskie nie są pożądane, ponieważ zapylają one rośliny żeńskie, a te zaczynają produkować nasiona i drastycznie maleje jakość pąków.

Kreowanie nasion feminizowanych na zawsze zmieniło uprawę marihuany i pozwala growerom na otrzymanie za każdym razem w 100 procentach tylko i wyłącznie żeńskich roślin. Dzięki temu mogli oni zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i też czas. Większość nasion regularnych rodzi męskie rośliny, które się wyrzuca, jeśli nie hodujemy, nie wspominając o ciągłym kontrolowaniu roślin i szukaniu oznak, jakiej są płci.

Na szczęście nasiona feminizowane można samemu wyprodukować w domu bez kupowania ich w seedbankach. Istnieją dwie różne metody na samodzielne wyprodukowanie nasion feminizowanych.

Metoda rodelizacji

Jest to naturalna metoda stworzenia feminizowanych nasion marihuany. W gruncie rzeczy zmusza się roślinę do tego, aby stała się hermafrodytą. W jaki sposób to robimy? W bardzo prosty. Po prostu nie zbieramy plonu, tylko ją zostawiamy.

Hermafrodytyzm występuje u roślin cannabisu w naturalny sposób. Żeńskie rośliny stają się hermafrodytami wtedy, gdy rosną w szczególnie srogich dla nich warunkach, czyli prościej mówiąc, gdy doznają stresu. Gdy roślina zaczyna czuć, że zbliża się jej koniec, uruchamia mechanizm obronny i zaczyna stawać się hermafrodytą, czyli produkuje pyłek i zapyla sama siebie. Jest to jakby ostatnia próba rozmnożenia się i w ten sposób przetrwania.

To samo dzieje się, gdy żeńskie rośliny mogą długo rosnąć. W tym przypadku roślina również czuje, że zbliża się koniec jej życia, ale też, że nie została jeszcze zapylona. Więc zapyla się sama. W ten sposób można sprawić, że żeńskie rośliny staną się hermafrodytami, wystarczy nie zebrać z nich plonu. O ile nie miały one kontaktu z męskimi roślinami możesz być pewien, że produkowane przez nią nasiona będą w 100 procentach żeńskie.

Nawet, jeśli metoda rodelizacji jest najbardziej naturalną metodą wyprodukowania feminizowanych nasion, nie jest ona w 100% pewna. Nie ma gwarancji na to, że jeśli jej nie zbierzesz, to na pewno sama się zapyli. A wtedy wszystko poszło na marne i możesz ją wyrzucić.

Hermafrodytyzm jest częściowo uwarunkowany genetycznie i mimo skuteczności metody rodelizacji, wszystko zależy od genetyki Twojej rośliny. Niektóre rośliny są bardziej podatne na produkcje nasion niż inne.

Metoda z wykorzystaniem srebra koloidalnego

Srebro koloidalne to suplement diety, który jest reklamowany dzięki wszechstronnym, pozytywnym działaniom na zdrowie. Srebro koloidalne to płyn, który zawiera drobne cząsteczki srebra i podczas gdy jest wychwalane jako istny środek cudotwórczy, to zarówno jego działanie lecznicze jak i wywoływane ryzyka są bardzo kontrowersyjne.


Obojętnie, czy srebro koloidalne jest tym, za co je uważamy, jedno jest pewne:, jeśli chodzi o żeńskie rośliny cannabisu to działa ono cuda. Jeśli z początkiem kwitnienia zaczniesz spryskiwać srebrem koloidalnym Twoje żeńskie rośliny, to otrzymasz żeńskie rośliny bogate w żeński pyłek.

W momencie, gdy roślina zacznie kwitnąć, musisz codziennie jej kwiaty spryskiwać roztworem z koloidalnego srebra. W końcu dostrzeżesz, że pryskane rośliny produkują typowe męskie, okrągłe pąki.

Gdy te kwiaty się rozwiną, wyprodukują pyłek, tak samo jak zwyczajne hermafrodyty. Ten pyłek jest jednak całkowicie żeński. Możesz zebrać ten pyłek, aby zapylić nim inne żeńskie rośliny.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego żeńskie rośliny tak reagują na srebro koloidalne, ale w każdym razie to działa. Coś, co jest zawarte w tym roztworze sprawia, że rośliny stają się hermafrodytami a my nie musimy zdawać się na metodę rodelizacji.

Takich pąków, które zostały spryskane koloidalnym srebrem w żadnym przypadku nie można palić. Są one trujące i bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jeśli chodzi o nasiona, to nie musisz się niczego obawiać, ponieważ zostaną one posiane i nie koloidalne srebro nie ma żadnego wpływu na rozwijające się z takich nasion rośliny.

Jeśli masz wątpliwości co do tej metody, to możemy Cię uspokoić. Większość znanych seedbanków stosuje koloidalne srebro do produkcji swoich feminizowanych nasion. Niemniej jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ta metoda ma też swoje wady.

Szczególnie jedną z najważniejszych wad jest to, że ta metoda nie jest naturalna i spryskujesz swoje rośliny środkiem chemicznym, który sprawia, że roślina staje się niezdolna do spożycia i musisz ją wyrzucić. Niektórzy growerzy spryskują tylko część rośliny, aby wyprodukowała ona zarówno hermafrodyty jak i żeńskie pąki.

Ciężko powiedzieć, czy jest to jednak bezpieczne. Jeśli Ty również zdecydujesz się na taki krok, to pamiętaj, że czynisz to na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.