nasiona marihuany, sklep

Luka w Internet Explorerze: pętla się zacieśnia

internet-explorer-089797

Hongkońska strona Amnesty International usiłowała zarażać odwiedzających ją internautów malware’em, używając w tym celu między innymi exploita dla wciąż jeszcze niezałatanej luki w Internet Explorerze.

Taką informację podaje we własnym blogu producent oprogramowania antywirusowego Websense. Według relacji specjalistów cyberprzestępcy zmanipulowali witrynę, aby osadzić exploit w pływającej ramce (iFrame). Wygląda na to, że teraz wśród cyberopryszków modne jest atakowanie stron politycznych: nie dalej jak przed dwoma tygodniami na stronie Pokojowej Nagrody Nobla umieszczono exploit Zero Day dla Firefoksa.

Zagrożenie

Nowe ataki potwierdzają obserwacje, według których exploit znalazł się już w sprzedawanych komercyjnie pakietach dla sieciowych przestępców – można się więc spodziewać, że ataki wkrótce przybiorą na sile. Pakiety exploitów biorą na cel gości zdyskredytowanych stron i próbują wykorzystywać usterki wielu odtwarzaczy i przeglądarek, aby maksymalnie zwiększyć szanse infekcji malware’em.

Oprócz exploita dla Internet Explorera na stronie AI znalazły się także moduły z lukami do QuickTime’a, Flasha i Shockwave’a.

Rozwiązanie

Microsoft wciąż pracuje nad patchem, ale na razie nie wypowiedział się w kwestii tego, czy awaryjna poprawka pojawi się jeszcze przed kolejnym dniem łatek.

Ochrona

Do czasu ukazania się poprawki producent zaleca aktywowanie blokady wykonywania danych (DEP) w Internet Explorerze w systemach Windows 7, Vista oraz XP. W Internet Explorerze 8 taka blokada jest aktywowana standardowo.

W celu uruchomienia DEP w Internet Explorerze 7 Microsoft dystrybuuje narzędzie Fix-It. Poza tym jest jeszcze drugi pakiet Fix-It, który włącza arkusze stylów CSS definiowane przez użytkownika, wyprowadzając w ten sposób ataki w pole. Poza tym DEP i inne mechanizmy ochronne pod Windows można aktywować także za pomocą Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET).

tech.wp.pl

Inne artykuły

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc

Inne portale o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis:
cannapteka.pl, forum.haszysz.info, foto.thc-thc.com, najlepsze.kanabis.info, akseeds.nl, thc-thc.info, seedbay.pl, konopialeczy.com, foto.seedbay.info, powiew.com, thc-thc.tv, ufoseeds.com, seedbay.info, cbdleczy.com, thc-thc.com, thc-thc.net, blog.growers.pl,
forum.ganjafarmer.info, akseeds.com, wrzuta.growers.pl, akseeds.de, foto.haszysz.info, akseeds.pl, blog.thc-thc.com, outdoor.growers.pl, forum.kanabis.info, holenderskiskun.com, grubylol.com, thcland.pl, ganjafarmer.info, upload.kanabis.info, jamaicaseeds.pl,
kanabis.info, growenter.pl, foto.thc-thc.tv, haszysz.info, jamaica.com.pl, f2seeds.com, growenter.com, dutchseeds.pl, taniesianie.com, ultimateseeds.pl, news.kanabis.info, growers.pl, tritonseeds.com, indoor.growers.pl, upload.growenter.pl,

Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, potocznej trawki.