Urugwaj Chce Wysuszyć Czarny Rynek Marihuany

Senat zatwierdza nowy projekt ustawy regulującej dostęp do medycznych konopi indyjskich. Dokładnie sześć lat temu w Urugwaju, została napisana historia, kiedy to konopie zostały zalegalizowane ponownie po czterdziestu latach prohibicji.

Decyzja, by nie pozwalać już na migrację marihuany poprzez czarny rynek w ręce obywateli, ale by dostarczać im naturalny produkt i naturalną medycynę poprzez apteki, posunęła naprzód globalną falę legalizacji.

Punktualnie do tej daty, Urugwaj przyjął nową ustawę mającą na celu poprawę dostępu do medycznych konopi indyjskich. Senat zatwierdził nową ustawę regulującą dostęp do medycznej marihuany, ponieważ Urugwaj chce wysuszyć czarny rynek marihuany. Senat Urugwaju przyjął nową ustawę regulującą kwestie związane z medyczną marihuaną w celu ostatecznego wysuszenia nadal istniejących nielegalnych rynków marihuany.

Projekt ustawy „Kompleksowa ustawa o promocji i dostępie do medycznych i terapeutycznych konopi indyjskich” został wprowadzony do Kongresu przez sektor „Ir” partii ”Frente Amplio” i jednogłośnie przyjęty.

Nowe prawo ma na celu ułatwienie i jednoczesne uregulowanie dostępu ludności do konopi indyjskich i wyrobów medycznych zawierających cannabinoidy. Zgodnie z informacjami na portalu Montevideo standardowe wersje leków są już regulowane przez ustawę o lekach i mogą być nabywane w aptekach, ale ceny tych produktów są często niedostępne dla wielu pacjentów.

Nowy projekt ustawy zawiera również wytyczne dotyczące produkcji leków z konopi indyjskich. Oznacza to, że dzięki swoim lekarzom pacjenci mają dostęp do konkretnych recept, które zostały opracowane specjalnie na potrzeby leczenia ich dolegliwości i różnych patologii. Prawo ma również na celu promowanie dobrych praktyk produkcyjnych (GMP), które są łatwe do odtworzenia.

Instytut Regulacji i Kontroli Cannabisu w Urugwaju (IRCCA) ustanowi system certyfikacji i kontroli jakości, natomiast Ministerstwo Zdrowia Publicznego ustanowi program medycznego i terapeutycznego wykorzystania konopi indyjskich w celu zintegrowania terapii ze Zintegrowanym Narodowym Systemem Zdrowia.

Alejandro Zavala, członek sektora Ir, powiedział portalowi Montevideo, że nowa struktura prawna proponuje uregulowanie istniejących produktów i struktur oraz organizuje je w celu zagwarantowania jakości produkowanych towarów. Podkreślił również, że projekt ustawy nie tylko zapewni bardziej dostępną marihuanę po rozsądnej cenie, ale również zapewni ludności kontrolowany produkt o porównywalnej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrowEnter.pl - Portal GrowEnter to strona o tematyce marihuany thc, potocznie zwanej trawką i konopi cbd.